Válasz Molnár Kadocsa üzenetére (#17005, 2010-10-27 22:27:31):
És még egy adat: tegnap (okt. 27) kora délután az Agát-tetőn voltam, 43 daru húzott át a fejem fölött ÉNy felé.
Kriszta
Válasz Nehézy László üzenetére (#3994, 2007-10-23 22:02:06):
Amerika ÉNy-i részén egyre nagyobb számban találnak deformált csőrű példányokat jó pár fajból (egészen extrém képek vannak). Az okát nem tudják, bár vizsgálják. Érdemes odafigyelni.
http://alaska.usgs.gov/science/biology/landbirds/beak_deformity/index.html
Üdv
Kriszta
Válasz Selmeczi-Kovács Ádám üzenetére (#2010, 2006-08-29 10:33:23):
Szia Ádám!
Tudom, hogy nem elsődleges feladat, meg azt is, h önkéntesen működtök meg minden, és örülünk is neki, hogy van az oldal és jó. Csak ha már Hadarics doki felvetette, én is beleszóltam. Abból, h ennyi kép van fönt az egyéb állatoknál, számomra az látszik, h van igény rá. Nagyon sok az olyan ember (a madarászok között is), aki nyitott szemmel jár és érdeklődik más állatcsoportok iránt is, de nincsenek meg a megfelelő határozói és/vagy a tudása. Bár én biológiát végeztem, ezzel én is így vagyok, és használtam már a madárlistát és a birding.hu-t is határozás segítésére. Nekem is gondom, h sok csoporthoz nem tudok jó határozókönyvet és jó weboldalt sem, pedig már elég sok mindent kerestem (ezért is vetettem föl), és mivel sokszor a könyvekben sincs képanyag, a netes képek nagy segítséget nyújtanak. Nyilván az ember figyelembe veszi, hogy félrehatározhatott az adott kép feltöltője (ezért is jó, h kapcsolatba lehet lépni a feltöltővel). Ha nem tudok keresni benne, akkor az ezren fölüli képpel a galériában tkp. nem tudok mit kezdeni azon kívül, h az első 20-at megnézem és gyönyörködöm, ha szép. Persze, gondolom, egy galériának, főleg egy olyan tágnak, h "egyéb állatok", ez a fő célja (bár a madarak esetében sokszor szintén a határozás a cél!), gondolom, bár csak ezért én biztos nem tölteném föl a képeimet. Szóval tudomásul vettem :)
Sok sikert a további működéshez!
Kriszta
ui: a keresés azóta is csak hibát jelez.
Válasz Németh András üzenetére (#1567, 2006-06-13 13:29:45):
Szerintem is nagyon kéne most már egy ilyen bontás az egyéb állatfajokhoz. Sztem technikailag is megoldható, pl. ha betesztek még egy sort a képfeltöltéshez (és a kereséshez is) a fajnév után, ahol listából lehet csoportot választani, ez nagyon megkönnyíti a gépi leválogatást. Azt azért csak el tudja dönteni mindenki, hogy kétéltűt vagy lepkét látott-e, még ha xy faj is. Egyébként tényleg reménytelen már... Kezd egy jó anyag összeállni, ami határozást is segíthetne (nyilván korlátokkal), csak nem lehet utolérni. Most pl. meg akartam nézni a szitakötőket, ha a szót beírom a fajnévhez, hibát jelez (pedig pl. a fecske szóra kidobja a fecskéket, nem tudom, erre miért haragszik), máshogy meg nem lehet szűrni. A teljes képállományt végignézni lehetetlen (vagy ha megpróbálom, kirúgnak munkakerülés miatt...) Ezenkívül még egy irodalomjegyzék lenne jó, ahol az egyes fajcsoportokhoz határozókönyvek vannak összegyűjtve, lehetőleg véleményezéssel, h kinek milyen tapasztala van vele. (És nem kérem a megjegyzéseket az ízeltábúak sztereomikroszkópos ivarszervi határozásáról :) - ettől eltekintve is van egy csomó minden, amit meg lehet határozni külső és szabad szemmel látható bélyegek alapján is.) Azért is hasznos lenne, mert pl. a külhoni fajoknál a magyar név sokszor még nincs tisztázva (ld. pl. a sok föltöltött földközi-tengeri halat), jó lenne, ha lenne ajánlás, h melyiket érdemes elfogadni/használni. Valamint szeretnék egy határozószolgálatot fajcsoportonként, ahova beküldöm a képet és megmondja vmi szaki, h mi az, valamint toronyórát lánccal... Más most nem jut eszembe :) De a csoportbontás tényleg jó lenne, és sztem nem irreálisan nagy munka megoldani. Köszi előre is!
Kriszta
Válasz Karcza Zsolt üzenetére (#816, 2006-01-23 13:01:32):
Köszi! Nem ígérem meg, hogy így fogok tenni, nem lévén gyűrűző, de jó tudni. Nektek milyen arányban szokott ilyen hibridgyanús előfordulni? (ha egyáltalán...)