Új könyvek
Feltöltött képek száma: 74093   Megfigyelési adatok száma: 251191
   
E-mail cím:
Jelszó:
Beszámolók
Venezuelai madarászat Megosztom Facebookon
2006.04.21. 12:26 Csonka Péter

Venezuela Birding Trip
19. January 2006 – 20. February 2006
Trip participans: Péter Csonka, Katalin Kovács, Beáta Szikes, Ferenc Dömsödi, László Pénzes, Norbert Riezing

1. Day (19. Jan): Leave from Budapest (7:10, Budapest-Paris-Caracas) Arriving to Caracas (15:35). Transfer to Laguna de Unare – Night at Posada Oro Verde
2. Day (20. Jan): Full day and birding: Laguna de Unare – Night at Posada Oro Verde
3. Day (21. Jan): Transfer to Rio Grande, Imataca Forest Reserve –Night at El Palmar, Posada Taguapire
4. Day (22. Jan): Fullday Imataca (Rio Grande) – Night at El Palmar, Posada Taguapire
5. Day (23. Jan): Fullday Imataca (Harpy Eagle excursion and birding at Rio Grande) – Night at El Palmar, Posada Taguapire
6. Day (24. Jan): Transfer to La Escalera (Las Claritas). Birding at Cappuchinbird lek, km 88 – Night at Las Claritas, Anaconda Camp
7. Day (25. Jan): Morning birding at Capuchinbird lek and then La Escalera – Night at Las Claritas, Anaconda Camp
8. Day (26. Jan): Fullday La Escalera and Grand Savanna – Night at Las Claritas, Anaconda Camp
9. Day (27. Jan): Fullday La Escalera and Guayanatrail – Night at Las Claritas, Anaconda Camp
10. Day (28. Jan): Transfer to Ciudad Bolivar – Night at Ciudad Bolivar, Hotel Valentina
11. Day (29. Jan): Early transfer to Caura-valley, afternoon birding around the posada – Night at Trincheras Camp
12. Day (30. Jan): Fullday Caura: by boat and walk (Laja del Tigre) – Night at Trincheras Camp
13. Day (31. Jan): Transfer to Puerto Ayacucho – Night at Puerto Ayacucho, Posada Apure
14. Day (1. Feb): Transfer to Las Llanos¬ – Night at Vivianos camp
15. Day (2. Feb): Birding Hato del Cedral – Night at Vivianos camp
16. Day (3. Feb): Full day Llanos – Night at Vivianos camp
17. Day (4. Day): Fullday Llanos, morning boat-excursion and birding around the camp – Night at Vivianos camp
18. Day (5. Feb): Transfer to Santo Domingo, Posada Grados. Afternoom birding at Rio Barragan and Rio Isidro – Night at Posada Grados
19. Day (6. Feb): Full day on San Isidro Treck – Night at Posada Grados
20. Day (7. Feb): Morning La Soledad Road, then birding Los Frailes, Las Tabias, Gustavo’s Trail, Mucubaji Lake. Drive to Mérida – Night at Mérida, Posada La Montańa
21. Day (8. Feb): Full day Sierra Nevada, Humboldt trail – Night at Mérida, Posada La Montańa
22. Day (9. Feb): Fullday Paramo, morning Condor Center, Mifafi and Pico el Aguila. Afternoon bird around Laguna Mucubaji – Night at Mérida, Posada La Montańa
23. Day (10. Feb): Full day Sierra Nevada, Humboldt trail – Night at Mérida, Posada La Montańa
24. Day (11. Feb): Drive from Merida to La Azulita via Puerto Concha, go out to the Catatumbo-Delta. Go to La Azulita – Night at La Azulita, Posada La Bravera
25. Day (12. Feb): Full day La Bravera and its surrounding – Night at La Azulita, Posada La Bravera
26. Day (13. Feb): Full day La Bravera–La Azulita road. – Night at La Azulita, Posada La Bravera
27. Day (14. Feb): Drive to Maracay, El Limon – Night at El Limon, Posada el Limon.
28. Day (15. Feb): Full day Rancho Grande – Night at El Limon, Posada el Limon.
29. Day (16. Feb): Full day Turiamo and Ocumare road, Cata beach – Night at El Limon, Posada el Limon.
30. Day (17. Feb): Full day Choroni-road and coffeeplantation – Night at El Limon, Posada el Limon.
31. Day (18. Feb): Full day Rancho Grande – Night at El Limon, Posada el Limon.
32. Day (19. Feb): Transfer to Airport CCS (18:10 h, Caracas-Paris)
33. Day (20. Feb) – Flight to Budapest (Paris-Budapest, Arriving to Budapest 14:55)

FAJLISTA:
Total species: 751
Country endemics: 19; Regional endemics: 57
Key:
Red: Country endemics
Blue: Regional endemics

English name Scientific name

1. Little Tinamou Crypturellus soui andrei
2. Variegated Tinamou Crypturellus variegatus variegatus
3. Creasted Bobwhite Colinus cristatus sonnini
4. Pied-billed Grebe Podilymbus podiceps
5. Brown Pelican Pelecanus occidentalis carolinensis
6. Brown Bobby Sula leucogaster leucogaster
7. Neotropic Cormorant Phalacrocorax brasilianus
8. Anhinga Anhinga anhinga
9. Magnificent Frigatebird Fregata magnificens
10. Limpkin Aramus guarauna guarauna
11. Whistling Heron Syrigma sibilatrix fostersmithi
12. Capped Heron Pilherodisu pileatus
13. Great Blue Heron Ardea herodias
14. Cocoi Heron Ardea cocoi
15. Great Egret Egretta alba egretta
16. Tricoloured Heron Egretta tricolor ruficollis
17. Little Blue Heron Egretta caerulea
18. Snowy Egret Egretta thula thula
19. Reddish Egret Egretta rufescens rufescens
20. Cattle Egret Bubulcus ibis ibis
21. Striated Heron Butorides striatus
22. Green Heron Butorides virescens
23. Agami Heron Agamia agami
24. Black-crowned Night-Heron Nycticorax nycticorax hoactli
25. Yellow-crowned Night-Heron Nyctanassa violacea cayennensis
26. Boat-billed Heron Cochlearius cochlearius cochlearius
27. Fasciated Tiger-Heron Tigrisoma fasciatum salmoni
28. Rufescent Tiger-Heron Tigrisoma lineatum
29. Pinnated Bittern Botaurus pinnatus
30. Stripe-backed Bittern Ixobrychus involucris
31. Wood Stork Mycteria americana
32. Maguari Stork Ciconia maguari
33. Jabiru Jabiru mycteria
34. Buff-necked Ibis Theristicus caudatus caudatus
35. Sharp-tailed Ibis Cercibis oxycerca
36. Green Ibis Mesembrinibis cayannensis
37. Bare-faced Ibis Phimosus infuscatus infuscatus
38. White Ibis Endocimus albus
39. Scarlet Ibis Endocimus ruber
40. Glossy Ibis Plegadis falcinellus falcinellus
41. Rosate Spoonbill Ajaia ajaia
42. Fulvous Whistling-Duck Dendrocygna bicolor
43. White-faced Whistling-Duck Dendrocygna viduata
44. Black-bellied Whistling-Duck Dendrocygna autumnalis discolor
45. Orinoco Goose Neochen jubata
46. Muscovy Duck Cairina moschata
47. Brazilian Teal Amazonetta brasiliensis
48. Torrent Duck Merganetta armata colombiana
49. White-cheeked Pintail Anas bahamensis bahamensis
50. Blue-winged Teal Anas discors
51. Andean Teal Anas andium altipetens
52. Black Vulture Coragyps atratus brasiliensis
53. Turkey Vulture Cathartes aura
54. Lesser Yellow-headed Vulture Cathartes burrovianus burrovianus
55. Greater Yellow-headed Vulture Cathartes melambrotus
"Andean Condor" Vultur gryphus (reintroduced)
56. King Vulture Sarcoramphus papa
57. Osprey Pandion haliaetus
58. Grey-headed Kite Leptodon cayanensis cayanensis
59. Hook-billed Kite Chondrohierax uncinatus
60. Swallow-tailed Kite Elanoides forficatus yetapa
61. Pearl Kite Gampsonyx swainsonii leonae
62. White-tailed Kite Elanus leucurus
63. Snail Kite Rostrhamus sociabilis sociabilis
64. Slender-billed Kite Rostrhamus hamatus
65. Harris's Hawk Parabuteo unicinctus unicinctus
66. Crane Hawk Geranospiza caerulescens caerulescens
67. Slate-colored Hawk Leucopternis schistacea
68. Double-toothed Kite Harpagus bidentatus bidentatus
69. Plumbeous Kite Ictinia plumbea
70. Long-winged Harrier Circus buffoni
71. Grey-bellied Goshawk Accipiter poliogaster
72. Tiny Hawk Accipiter superciliosus superciliosus
73. Plain-breasted Hawk Accipiter ventralis
74. Black-faced Hawk Leucopternis melanops
75. White Hawk Leucopternis albicollis albicollis
76. Common Black-Hawk Buteogallus anthracinus anthracinus
77. Great Black-Hawk Buteogallus urubitinga urubitinga
78. Savanna Hawk Buteogallus meridionalis
79. Black-collared Hawk Busarellus nigricollis nigricollis
80. Black-chested Buzzard-Eagle Geranoaetus melanoleucus australis
81. Gray Hawk Asturina nitidus nitidus
82. Roadside Hawk Buteo magnirostris magnirostris
83. Broad-winged Hawk Buteo platypterus platypterus
84. White-rumped Hawk Buteo leucorrhous
85. Short-tailed Hawk Buteo brachyurus brachyurus
86. White-tailed Hawk Buteo albicaudatus colonus
87. Zone-tailed Hawk Buteo albonotatus
88. Harpy Eagle Harpia harpyja
89. Creasted Eagle Morphnus guianensis
90. Ornate Hawk-Eagle Spizaetus ornatus ornatus
91. Black- and white Hawk-Eagle Spizastur melanoleucus
92. Black-and-chesnut Eagle Oroaetus isidori
93. Black Caracara Daptrius ater
94. Red-throated Caracara Daptrius americanus
95. Northern Crested Caracara Caracara cheriway cheriway
96. Yellow-headed Caracara Milvago chimachima cordatus
97. Laughing Falcon Herpetotheres cachinnans cachinnans
98. Barred Forest-falcon Micrastur ruficollis
99. Lined Forest-falcon Micrastur gilvicollis
100. Collared Forest-falcon Micrastur semitorquatus semitorquatus
101. American Kestrel Falco sparverius isabellinus
102. Bat Falcon Falco rufigularis rufigularis
103. Aplomado Falcon Falco femoralis femoralis
104. Orange-breasted Falcon Falco deiroleucos
105. Peregrine Falcon Falco peregrinus anatum
106. Rufous-vented Chachalaca Ortalis ruficauda ruficauda
107. Little Chachalaca Ortalis motmot motmot
108. Band-tailed Guan Penelope argyrotis argyrotis
109. Andean Guan Penelope montagnii montagnii
110. Crested Guan Penelope purpurascens purpurascens
111. Hoatzin Opisthocomus hoatzin
112. Common Piping-Guan Pipile pipile
113. Yellow- knobbed Curassow Crax daubentoni
114. Northern-helmeted Curassow Pauxi pauxi pauxi
115. Northern Screamer Chauna chavaria
116. Horned Screamer Anhima cornuta
117. Grey-winged Trumpeter Psophia crepitans
118. Rusty-flanked Crake Laterallus levraudi
119. Grey-necked Wood Rail Aramides cajanea cajanea
120. Common Moorhen Gallinula chloropus
121. Purple Gallinules Porphyrula martinica
122. Sunbittern Eurypyga helias helias
123. Wattled Jacana Jacana jacana intermedia
124. Black-necked Stilt Himantopus mexicanus
125. Double-striped Thick-knee Burhinus bistriatus
126. Pied Lapwing Vanellus cayanus
127. Southern Lapwing Vanellus chilensis cayennensis
128. Black-bellied Plover Pluvialis squatarola
129. American Golden-Plover Pluvialis dominica
130. Semipalmated Plover Charadrius semipalmatus
131. Collared Plover Charadrius collaris
132. Wilson's Plover Charadrius wilsonia cinnamominus
133. South American Snipe Gallinago paraguaiae
134. Whimbrel Numenius phaeopus hudsonicus
135. Greater Yellowlegs Tringa melanoleuca
136. Lesser Yellowlegs Tringa flavipes
137. Solitary Sandpiper Tringa solitaria
138. Spotted Sandpiper Tringa macularia
139. Willet Catoptrophorus semipalmatus
140. Sanderling Calidris alba
141. Semipalmated Sandpiper Calidris pusilla
142. Western Sandpiper Calidris mauri
143. Least Sandpiper Calidris minutilla
144. Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
145. Baird's Sandpiper Calidris bardii
146. Stilt Sandpiper Calidris himantopus
147. Laughing Gull Larus atricilla atricilla
148. Franklin's Gull Larus pipixcan
149. Gull-billed Tern Sterna nilotica aranea
150. Caspian Tern Sterna caspia caspia
151. Sandwich Tern Sterna sandvicensis
Cayenne Tern Sterna sandvicensis eurygnatha
152. Royal Tern Sterna maxima maxima
153. Yellow-billed Tern Sterna superciliaris
154. Least Tern Sterna antillarum antillarum
155. Large-billed Tern Phaetusa simplex simplex
156. Black Skimmer Rynchops niger niger
157. Feral Pigeon Columba livia forma domestica
158. Bare-eyed Pigeon Columba corensis
159. Scaled Pigeon Columba speciosa
160. Band-tailed Pigeon Columba fasciata albilinea
161. Pale-vented Pigeon Columba cayennensis andersoni
162. Ruddy Pigeon Columba subvinacea purpureotincta
163. Eared Dove Zenaida auriculata stenura
164. Common Ground-Dove Columbina passerina albivitta
165. Plain-breasted Ground-Dove Columbina minuta minuta
166. Ruddy Ground-Dove Columbina talpacoti rufipennis
167. Scaled Dove Columbina squammata ridgwayi
168. Blue Ground-Dove Claravis pretiosa
169. White-tipped Dove Leptopelia verreauxi verreauxi
170. Grey-fronted Dove Leptopelia rufaxilla dubusi
171. Ruddy Quail-Dove Geotrygon montana montana
172. Military Macaw Ara militaris militaris
173. Scarlet Macaw Ara macao macao
174. Red-and-green Macaw Ara chloropterus
175. Chesnut-fronted Macaw Ara severa severa
176. Red-bellied Macaw Orthopsittaca manilata
177. Scarlet-fronted Parakeet Aratinga wagleri transilis
178. Brown-throated Parakeet Aratinga pertinax venezuelae
179. Painted Parakeet Pyrrhura picta picta
180. Fiery-shouldered Parakeet Pyrrhura egregia egregia
181. Rose-headed Parakeet Pyrrhura rhodocephala
182. Green-rumped Parrotlet Forpus passerinus viridissimus
183. Dusky-billed Parrotlet Forpus sclateri
184. Black-headed Parrot Pionites melanocephala melanocephala
185. Blue-headed Parrot Pionus menstruus menstruus
186. Red-billed Parrot Pionus sordidus sordidus
187. Dusky Parrot Pionus fuscus
188. Yellow-crowned Parrot Amazona ochrocephala ochrocephala
189. Orange-winged Parrot Amazona amazonica amazonica
190. Scaly-naped Parrot Amazona mercenaria canipalliata
191. Mealy Parrot Amazona farinosa farinosa
192. Red-fan Parrot Deroptyus accipitrinus accipitrinus
193. White-capped Parrot Pionus seniloides
194. Blue-cheeked Parrot Amazona dufresiana
195. Festive Parrot Amazona festiva bodini
196. Blue-crowned Parakeet Aratinga acuticaudata
197. White-eyed Parakeet Aratinga leucophthalmus leucophthalmus
198. Blood-eared Parakeet Pyrrhura hoematotis hoematotis
199. Tepui Parrotlet Nannopsittaca panychlora
200. Barred Parakeet Bolborhynchus lineola tigrinus
201. Golden-winged Parakeet Brotogeris chrysopterus chrysopterus
202. Striped Cuckoo Tapera naevia naevia
203. Squirrel Cuckoo Piaya cayana
204. Greater Ani Crotophaga major
205. Smooth-billed Ani Crotophaga ani
206. Groove-billed Ani Crotophaga sulcirostris
207. Tropical Screech-Owl Otus choliba crucigerus
208. Ferruginous Pygmy-Owl Glaucidium brasilianum phalaenoides
209. Burrowing Owl Athene cunicularia
210. Barn Owl Tyto alba hellmayri
211. Great Horned Owl Bubo virginianus nacurutu
212. Black-banded Owl Strix huhula huhula
213. Rufous-banded Owl Strix albitarsis
214. Mottled Owl Strix virgata virgata
215. Great Potoo Nyctibius grandis
216. Nacunda Nighthawk Podager nacunda
217. Band-tailed Nighthawk Nyctiprogne leucopyga
218. Least Nighthawk Chordeiles rupestris rupestris
219. Lesser Nighthawk Chordeiles acutipennis acutipennis
220. Pauraquae Nyctidromus albicollis
221. Blakish Nightjar Caprimulgus nigrescens
222. Little Nightjar Caprimulgus parvulus heterurus
223. White-tailed Nightjar Caprimulgus cayennensis cayennensis
224. Lyre-tailed Nightjar Uropsalis lyra lyra
225. Ladder-tailed Nightjar Hydropsalis climacocerca climacocerca
226. Tepui Swift Cypseloides phelpsi
227. Chestnut-collared Swift Streptoprocne rutilus rutilus
228. White-collared Swift Streptoprocne zonaris albicincta
229. Band-rumped Swift Chaetura spinicauda latirostris
230. Grey-rumped Swift Chaetura cinereiventris lawrencei
231. Vaux’s Swift Chaetura vauxi andrei
232. Short-tailed Swift Chaetura brachyura brachyura
233. White-tipped Swift Aeronautes montivagus montivagus
234. Fork-tailed Palm Swift Tachornis squamata squamata
235. Lesser Swallow-tailed Swift Panyptila cayannensis cayannensis
236. Pygmy Palm-Swift Tachornis furcata nigrodosalis
237. Rufous-breasted Hermit Glaucis hirsuta hirsuta
238. Eastern Long-tailed Hermit Paethornis superciliosus superciliosus
239. Straight-billed Hermit Paethornis bourcieri whitelyi
240. Sooty-capped Hermit Phaethornis augusti augusti
241. Reddish Hermit Phaethornis ruber episcopus
242. Stripe-throated Hermit Phaethornis striigularis ignobilis
243. Grey-chinned Hermit Phaethornis griseogularis griseogularis
244. White-bearded Hermit Phaethornis hispidus
245. Pale-bellied Hermit Phaethornis anthophilus anthophilus
246. Band-tailed Barbthroat Threnetes ruckeri venezuelensis
247. Pale-tailed Barbthroat Threnetes niger leucurus
248. Grey-breasted Sabrewing Campylopterus largipennis largipennis
249. Rufous-breasted Sabrewing Campylopterus hyperythrus
250. White-necked Jacobin Florisuga mellivora mellivora
251. Green Violet-ear Colibri thalassinus cyanotus
252. Black-throated Mango Anthrocothorax nigricollaris
253. Blue-tailed Emerald Chlorostilbon mellisugus caribaeus
254. Green-tailed Emerald Chlorostilbon alice
255. Fork-tailed Woodnymph Thalurania furcata fissilis
256. Shining-green Hummingbird Lepidopyga goudoti phaeochroa
257. White-chinned Sapphire Hylocharis cyaneus viridiventris
258. Tepui Goldenthroat Polytmus milleri
259. White-tailed Goldenthroat Polyptmus gyainumbi gyainumbi
260. Buffy Hummingbird Leucippus fallax fallax
261. Rufous-tailed Hummingbird Amazilia tzacatl tzacatl
262. Versicoloured Emerald Agyrtia versicolor hollandi
263. Glittering-throated Emerald Polyerata finbriata elegantissima
264. Steely-vented Hummingbird Saucerottia saucerrottei braccata
265. Copper-tailed Hummingbird Saucerottia cupreicauda
266. Copper-rumped Hummingbird Saucerottia tobaci caudata
267. White-vented Plumeleteer Chalybura buffonii aeneicauda
268. Speckled Hummingbird Adelomya melanogenys aeneosticta
269. Velvet-browed Brilliant Heliodoxa xanthogonys
270. Violet-chested Hummingbird Sternoclyta cyanopectus
271. Bronzy Inca Coeligena coeligena coeligena
272. Collared Inca Coeligena torquata conradii
273. Longuemare’s Sunangel Heliangelus clarisse spencei
274. Orange-throated Sunangel Heliangelus mavors
275. Booted Racket-tail Ocreatus underwoodii polystictus
276. Long-tailed Sylph Aglaiocercus kingi margarethae
277. Long-billed Starthroat Heliomaster longirostris longirostris
278. Amethyst Woodstar Calliphlox amethystina
279. Rufous-shafted Woodstar Chaetocercus jourdanii andinus
280. Racket-tailed Coquette Discosura longicauda
281. Gorgeted Woodstar Chaetocercus heliodor heliodor
282. Narrow-tailed Emerald Chlorostilbon stenura stenura
283. Blue-chinned Sapphire Chlorestes notatus notatus
284. Wedge-billed Hummingbird Schistes geoffroyi geoffroyi
285. Golden-tailed Sapphire Chrysuronia oenone oenone
286. Rufous-throated Sapphire Hylocharis sapphirina
287. Violet-headed Hummingbird Klais guimeti guimeti
288. Blue-fronted Lancebill Doryfera johannae guianensis
289. Green-fronted Lancebill Doryfera ludovicae ludovicae
290. Green-breasted Mango Anthracothorax prevostii viridicordatus
291. Lazuline Saberwing Campylopterus falcatus
292. Buff-tailed Coronet Boissonneaua flavescens flavescens
293. White-chested Emerald Amazilia chionopectus chionopectus
294. Sapphire-spangled Emerald Amazilia lactea zimmeri
295. Mountain Velvetbreast Lafresnaya lafresnayi greenewalti
296. White-tailed Trogon Trogon viridis viridis
297. Collared Trogon Trogon collaris exoptatus
298. Masked Trogon Trogon personatus personatus
299. Amazonian Violaceous Trogon Trogon violaceus violaceus
300. Crested Quetzal Pharomachrus antisianus
301. White-tipped Quetzal Pharomachrus fulgidus
302. Golden-headed Quetzal Pharomachrus auriceps hargitti
303. Ringed Kingfisher Ceryle torquata
304. Amazon Kingfisher Chloroceryle amazona amazona
305. Green Kingfisher Chloroceryle americana americana
306. Green-and-rufous Kingfisher Chloroceryle inda inda
307. Pale-headed Jacamar Brachygalba goeringi
308. Rufous-tailed Jacamar Galbula ruficauda ruficauda
309. Green-tailed Jacamar Galbula galbula
310. Paradise Jacamar Galbula dea dea
311. Pied Puffbird Notharchus tectus tectus
312. Russet-throated Puffbird Hypnelus ruficollis bicinctus
313. Moustached Puffbird Malacoptila mystacalis mystacalis
314. Black Nunbird Monasa atra
315. Swallow-wing Chelidoptera tenebrosa tenebrosa
316. Black-spotted Barbet Capito niger
317. Red-headed Barbet Eubucco bourcierii
318. Emerald Toucanet Aulacorhynchus prasinus albivitta
319. Groove-billed Toucanet Aulacorhyncus sulcatus sulcatus
320. Chesnut-tipped Toucanet Aulacorynchus derbianus whitelianus
321. Green Aracari Pteroglossus viridis viridis
322. Ivory-billed Aracari Pteroglossus azara flavirostris
323. Black-necked Aracari Pteroglossus aracari roraimae
324. Collared Aracari Pteroglossus torquatus nuchalis
325. Many-banded Aracari Pteroglossus pluricinctus
326. Channel-billed Toucan Ramphastos vitellinus
327. Black-mandibled Toucan Ramphastos ambiguus
328. White-throated Toucan Ramphastos tucanus
329. Golden-spangled Piculet Picumnus exilis undulatus
330. Scaled Piculet Picumnus squamulatus rohli
331. Olivaceous Piculet Picumnus olivaceus tachirensis
332. Yellow-tufted Woodpecker Melanerpes cruentatus
333. Red-crowned Woodpecker Melanerpes rubricapillus rubricapillus
334. Smoky-brown Woodpecker Veniliornis fumigatus reichenbachi
335. Golden-collared Woodpecker Veniliornis cassini
336. Golden-olive Woodpecker Piculus rubiginosus meridensis
337. Crimson-mantled Woodpecker Piculus rivolii meridae
338. Red-rumped Woodpecker Veniliornis kirkii continentalis
339. Golden-green Woodpecker Piculus chrysochloros
340. Lineated Woodpecker Dryocopus lineatus lineatus
341. Red-necked Woodpecker Campephilus rubricollis rubricollis
342. Crimson-crested Woodpecker Campephilus melanoleucos melanoleucos
343. Ringed Woodpecker Celeus torquatus
344. Spot-breasted Woodpecker Chrysoptilus punctigula punctipectus
345. Bar-winged Ciclodes Cinclodes fuscus heterurus
346. Andean Tit-Spinetail Leptasthenura andicola certhia
347. Rufous Spintail Synallaxis unirufa
348. Black-throated Spinetail Synallaxis castanea
349. Azara’s Spinetail Synallaxis azarae elegantior
350. Pale-breasted Spinetail Synallaxis albescens trinitatis
351. MacConnell’s Spinetail Synallaxis mecconelli mecconelli
352. Stripe-breasted Spinetail Synallaxis cinnamomea bolivari
353. Crested Spinetail Cranioleuca subcristata subcristata
354. Yellow-chinned Spinetail Certhiaxis cinnamomea orenocensis
355. Rusty-backed Spinetail Cranioleuca vulpina alopecias
356. Tepui Spinetail Cranioleuca demissa demissa
357. Ochre-browed Thistletail Schizoeaca coryi
358. Streak-backed Canastero Asthenes wyatti mucuchiesi
359. Plain Thornbird Phacellodomus inornatus inornatus
360. Roraiman Barbtail Roraimia adusta adusta
361. Spotted Barbtail Premnoplex brunnescens rostratus
362. Pearled Treerunner Margarornis squamiger perlatus
363. Plain Xenops Xenops minutus ruficaudus
364. Streaked Xenops Xenops rutilans heterurus
365. Montane Foliage-gleaner Anabacerthia striaticollis venezuelana
366. Streaked Tuftedcheek Pseudocolaptes boissonneautii striaticeps
367. Guttulated Foliage-gleaner Syndactyla guttulata guttulata
368. Buff-fronted Foliage-gleaner Philydor rufus columbianus
369. Streak-capped Treehunter Thripadectes virgaticeps klagesi
370. Grey-throated Leaftosser Sclerurus albigularis albigularis
371. Plain-brown Woodcreeper Dendrocincla fuliginosa phaeochroa
372. Ruddy Woodcreeper Dendrocincla homochroa meridionalis
373. Olivaceus Woodcreeper Sittasomus griseicapillus griseus
374. Wedge-billed Woodcreeper Glyphorynchus spirurus spirurus
375. Strong-billed Woodcreeper Xiphocolaptes promeropirhynchus procerus
376. Amazonian Barred-Woodcreeper Dendrocolaptes certhia certhia
377. Cocoa Woodpecker Xiphyprhynchus susurrans
378. Black-banded Woodcreeper Dendrocolaptes picumnus seilerni
379. Straight-billed Woodcreeper Xiphorhynchus picus phalara
Xiphorhynchus picus duidae
380. Striped Woodcreeper Xiphorhynchus obsoletus notatus
381. Buff-throated Woodcreeper Xiphyprhynchus guttatus polystictus
382. Streak-headed Woodcreeper Lepidocolaptes souleyetii littoralis
383. Montane Woodcreeper Lepidocolaptes lacrymiger lacrymiger
384. Long-tailed Woodcreeper Deconychura longicauda cannectens
385. Olive-backed Woodcreeper Xiphorhynchus triangularis hylodromus
386. Red-billed Scythebill Campylorhamphus procurvoides venezuelensis
387. Great Antshrike Taraba major semifasciata
388. Black-crested Antshrike Sakesphorus canadensis intermedius
389. Cinereous Antshrike Thamnomanes caesius glaucus
390. Barred Antshrike Thamnophilus doliatus fraterculus
391. Mouse-coloured Antshrike Thamnophilus murinus murinus
392. White-shouldered Antshrike Thamnophilus aethiops polionotus
393. Guianan Streaked-Antwren Myrmotherula surinamensis
394. Slaty Antwren Myrmotherula schisticolor sanctaemartae
395. Spot-tailed Antwren Herpsilochmus sticturus
396. Northern White-fringed Antwren Formicivora intermedia intermedia
397. Rufous-winged Antwren Herpsilochmus rufimarginatus frater
398. Warbling Antbird Hypocnemis canator flavescens
399. Caura Antbird Schistocichla caurensis
400. Gray Antbird Cercomacra cinerascens imaculata
401. Plain Antvireo Dysithamnus mentalis cumbreanus
402. White-browed Antbird Myrmoborus leucophrys
403. Jet Antbird Cercomacra nigricans
404. Black-throated Antbird Myrmeciza atrothorax atrothorax
405. Venezuelan Antvireo Dysithamnus tucuyensis
406. Black-faced Antthrush Formicarius analis saturatus
407. Short-tailed Antthrush Chamaeza campanisona venezuelana
408. Schwartz's Antthrush Chamaeza turdina chionogaster
409. Plain-backed Antpitta Grallaria haplonata haplonata
410. Chesnut-crowned Antpitta Grallaria ruficapilla avilae
411. Thrush-like Antpitta Myrmothera campanisona campanisona
412. Rusty-breasted Antpitta Grallaricula ferrugineipectus ferrugineipectus
413. Slate-crowned Antpitta Grallaricula nana nana
414. Scaled Antpitta Grallaria guatimalensis regulus
415. Olive Manakin Chloropipo uniformis uniformis
416. Lance-tailed Manakin Chiroxiphia lanceolata
417. Wire-tailed Manakin Pipra filicauda filicauda
418. Golden-headed Manakin Pipra erythrocephala erythrocephala
419. Scarlet-horned Manakin Pipra cornuta
420. White-crowned Manakin Dixiphia pipra pipra
421. Orange-bellied Manakin Lepidothrix suavissima
422. Golden-winged Manakin Masius chrysopterus chrysopterus
423. Dwarf Manakin Tyranneutes stolzmanni
424. White-lored Tyrannulet Ornithion inerme
425. Golden-faced Tyrannulet Zimmerius chrysops chrysops
426. Southern Beardless Tyrannulet Campostoma obsoletum incompta
427. Mouse-coloured Tyrannulet Phaeomyas murina venezuelae
428. Yellow-bellied Elenia Elaenia flavogaster flavogaster
429. Mountain Elenia Elaenia frantzii browni
430. Great Elenia Elaenia dayi dayi
431. Lesser Elenia Elaenia chiriquensis albivertex
432. Greenish Elenia Myiopagis viridicata restricta
433. Forest Elenia Myiopagis gaimardii bogotensis
434. Grey Elenia Myiopagis caniceps cinerea
435. Yellow-crowned Elenia Myiopagis flavivertex
436. Plain-crested Elenia Myiopagis cristata cristata
437. Torrent Tyrannulet Serpophaga cinerea cinerea
438. Olive-striped Flycatcher Mionectes olivaceus venezuelansis
439. Variegated Bristle-Tyrant Phylloscartes poecilotis
440. Marble-faced Bristle-Tyrant Phylloscartes ophthalmicus purus
441. Venezuelan Bristle-Tyrant Phylloscartes venezuelanus
442. Black-fronted Tyrannulet Phylloscartes nigrifrons
443. Rufous-lored Tyrannulet Phylloscatres flaviventris
444. Black-capped Tyrannulet Phyllomyas nigrocapillus aureus
445. Venezuelan Tyrannulet Zimmerius improbus petersi
446. White-throated Tyrannulet Mecocerculus leucophrys
447. Yellow Tyrannulet Capsiempis flaveola cerulus
448. White-banded Tyrannulet Mecocerculus sciptopterus albocaudatus
449. Scale-crested Pygmy-Tyrant Lophotriccus pileatus santaeluciae
450. Pale-eyed Pygmy-Tyrant Lophotriccus pilaris venezuelensis
451. Common Tody Flycatcher Todirostrum cinereum venezuelensis
452. Rufous-crowned Tody Flycatcher Poecilotriccus ruficeps ruficeps
453. Ruddy Tody Flycatcher Poecilotriccus russatum
454. Painted Tody Flycatcher Todirostrum pictum pictum
455. Black-headed Tody Flycatcher Todirostrum nigriceps
456. Slate-headed Tody Flycatcher Poecilotriccus sylvia griseolum
457. White-crested Spadebill Platyrhynchus platyrhynchos platyrhynchos
458. Pale-tipped Inezia Inezia caudata intermedia
459. Yellow-olive Flatbill Tolmomyias sulphurescens exortivus
460. Gray-crowned Flatbill Tolmomyias policephalus policephalus
461. Ochre-lored Flatbill Tolmomyias flaviventris collingwoodi
462. Flavescent Flycatcher Myiophobus flavicans venezuelanus
463. Roraiman Flycatcher Myiophobus roraimae roraimae
464. Bran-coloured Flycatcher Myiophobus fasciatus fasciatus
465. Northern Scrub-Flycatcher Sublegatus arenarum glaber
466. Amazonian Scrub-Flycatcher Sublegatus obscurior
467. Cinnamon Flycatcher Pyrrhomias cinnamomea vieillotioides
468. Cliff Flycatcher Hirundinea ferruginea ferruginea
469. Fuscous Flycatcher Cnemotriccus fuscatus cabanisi
470. Olive-sided Flycatcher Contopus borealis
471. Yellow-throated Flycatcher Conopias parva parva
472. Euler's Flycatcher Lathrotriccus euleri flaviventris
473. Brown-crested Flycatcher Myiarchus tyrannulus tyrannulus
474. Swainson's Flycatcher Myiarchus swainsoni
475. Pale-edged Flycatcher Myiarchus cephalotes caribbaeus
476. Smoke-coloured Pewee Contopus fumigatus cineraceus
477. Eastern Wood-Pewee Contopus virens virens
478. Tropical Pewee Contopus cinereus bogotensis
479. Black Phoebe Sayornis nigricans angustirostris
480. Vermilion Flycatcher Pyrocephalus rubinus saturatus
481. Yellow-bellied Chat-Tyrant Silvicultrix diadema meridana
482. Brown-backed Chat-Tyrant Ochthoeca fumicolor superciliosa
483. Blackish Chat-Tyrant Ochthoeca nigrita
484. Streak-throated Bush-Tyrant Myiotheretes striaticollis striaticollis
485. Amazonian Black-Tyrant Knipolegus poecilocercus
486. Pied Water-Tyrant Fluvicola pica pica
487. White-headed Marsh-Tyrant Arundinicula leucocephala
488. Long-tailed Tyrant Colonia colonus poecilonotus
489. Cattle Tyrant Machetornis rixosus flavigularis
490. Cinereous Mourner Laniocera hypopyrra
491. Dusky-capped Flycatcher Myiarchus tuberculifer pallidus
492. Venezuelan Flycatcher Myiarchus venezuelensis
493. Short-crested Flycatcher Myiarchus ferox brunnescens
494. Lesser Kiskadee Philohydor lictor lictor
495. Great Kiskadee Pitangus sulphuratus trinitatis
496. Boat-billed Flycatcher Megarynchus pitangua pitangua
497. Rusty-margined Flycatcher Myiozetetes cayannensis fufipennis
498. Social Flycatcher Myiozetetes similis columbianus
499. Golden-crowned Flycatcher Myiodynastes chrysocephalus cinerascens
500. Streaked Flycatcher Myiodynastes maculatus difficilis
501. Piratic Flycatcher Legatus leucophaius leucophaius
502. White-bearded Flycatcher Phelpsia inornata
503. Sulphury Flycatcher Tyrannopsis sulphurea
504. Tropical Kingbird Tyrannus melancholicus melancholicus
505. Grey Kingbird Tyrannus dominicensis dominicensis
506. Fork-tailed Flycatcher Tyrannus savanna monachus
507. Chesnut-crowned Becard Pachyramphus castaneus intermedius
508. Cinnamon Becard Pachyramphus cinnamomeus magdalenae
509. White-naped Xenopsaris Xenopsaris albinucha minor
510. Black-tailed Tityra Tityra cayana cayana
511. Masked Tityra Tityra semifasciata columbiana
512. Drab Water-Tyrant Ochthornis littoralis
513. Tawny-breasted Flycatcher Myiobius villosus schaeferi
514. Euler's Flycatcher Lathrotriccus euleri flaviventris
515. Slaty-capped Flycatcher Leptopogon superciliaris
516. Dusky-chested Flycatcher Myiozetetes luteiventris luteiventris
517. Variegated Flycatcher Empidonomus varius rufinus
518. Tropical Mockingbird Mimus gilvus melanopterus
519. Black-capped Donacobius Donacobius atricapillus atricapillus
520. White-capped Dipper Cinclus leucocephalus leuconotus
521. Purple-breasted Cotinga Cotinga cotinga
522. Spangled Cotinga Cotinga cayana
523. Screaming Piha Lipaugus vociferans
524. Rose-collared Piha Lipaugus streptophorus
525. Purple-throated Fruitcrow Querula purpurata
526. Red-ruffed Fruitcrow Pyroderus scutatus
527. Capuchinbird Perissocephalus tricolor
528. White Bellbird Procnias alba
529. Guianan Cock-of-the-rock Rupicola rupicola
530. Andean Cock-of-the-rock Rupicola peruviana aequatoriallis
531. Green-and-black Fruiteater Pipreola riefferii
532. Golden-breasted Fruiteater Pipreola aureopectus festiva
533. Handsome Fruiteater Pipreola formosa formosa
534. Red-banded Fruiteater Pipreola whitelyi kathleenae
535. Barred Fruiteater Pipreola arcuata arcuata
536. Sharpbill Oxyruncus cristatus phelpsi
537. Andean Laniisoma Laniisoma buckleyi venezuelensis
538. Black-chested Jay Cyanocorax affinis affinis
539. Inca Jay Cyanocorax yncas guatimalensis
540. Violaceous Jay Cyanocorax violaceus violaceus
541. Cayanne Jay Cyanocorax cayanus
542. Blue-and-white Swallow Pygochelidon cyanoleuca cyanoleuca
543. Bank Swallow Riparia riparia
544. Barn Swallow Hirundo rustica erythrogaster
545. Brown-chested Martin Progne tapera
546. Grey-breasted Martin Progne chalybea chalybea
547. White-winged Swallow Tachycineta albiventer
548. Brown-bellied Swallow Notiochelidon murina meridensis
549. White-banded Swallow Atticora fasciata
550. Black-collared Swallow Atticora melanoleuca
551. Southern Rough-winged Swallow Stelgidopteryx ruficollis aequalis
552. Pale-footed Swallow Notiochelidon flavipes
553. Tawny-headed Swallow Alopochelidon fucata
554. Merida Tapaculo Scytalopus meridanus
555. Caracas Tapaculo Scytalopus caracae
556. Unicolored Tapaculo Scytalopus unicolor latrans
557. Bicoloured Wren Campylorhynchus griseus minor
558. Stripe-backed Wren Campylorhynchus nuchalis nuchalis
559. Whiskered Wren Thryothorus mystacalis consobrinus
560. Coraya Wren Thryothorus coraya caurensis
561. Rufous-breasted Wren Thryothorus rutilus rutilus
562. Rufous-and-white Wren Thryothorus rufalbus cumanensis
563. Buff-breasted Wren Thryothorus leucotis venezuelensis
564. House Wren Troglodytes aedon albicans
565. Mountain Wren Troglodytes solstitialis solitarius
566. Paramo Wren Cistothorus meridae
567. Grey-breasted Wood-Wren Henicorhina leucophrys venezuelensis
568. Flutist Wren Microcerculus ustulatus duidae
569. White-breasted Wood-Wren Henicorhina leucosticta leucosticta
570. Grass Wren Cistothorus platensis alticola
571. Southern Nightingale-Wren Microcerculus marginatus
572. Tropical Gnatcatcher Polioptila plumbea innotata
573. Andean Solitaire Myadestes ralloides venezuelensis
574. Orange-billed Nightingale-Thrush Catharus aurantiirostris aurantiirostris
575. Spotted Nightingale-Thrush Catharus dryas maculatus
576. Slaty-backed Nightingale-Thrush Catharus fuscater fuscater
577. Grey-cheeked Thrush Catharus minmus minmus
578. Yellow-legged Thrush Platycichla flavipes venezuelensis
579. Great Thrush Turdus fuscater gigas
580. Glossy-black Thrush Turdus serranus atrosericeus
581. Black-hooded Thrush Turdus olivater olivater
582. Chesnut-bellied Thrush Turdus fulviventris
583. Pale-breasted Thrush Turdus leucomelas albiventer
584. Black-billed Thrush Turdus ignobillis
585. Bare-eyed Thrush Turdus nudigenis nudigenis
586. White-necked Thrush Turdus albicollis phaeopygoides
587. Pale-eyed Thrush Platycichla leucops
588. Brown-capped Vireo Vireo leucophrys mirandae
589. Red-eyed Vireo Vireo olivaceus olivaceus
590. Black-whiskered Vireo Vireo altiloquus bonairensis
591. Scrub Greenlet Hypophylus flavipes
592. Buff-cheeked Greenlet Hypophylus miscicapinus miscicapinus
593. Lemon-chested Greenlet Hylophylus thoracicus griseiventris
594. Rufous-browed Peppershrike Cyclarhis gujanensis parvus
595. Tennesse Warbler Vermivora peregrina
596. Tropical Parula Parula pitiayumi elegans
597. Yellow Warbler Dendroica aestiva aestiva
598. Blackburnian Warbler Dendroica fusca
599. Blackpoll Warbler Dendroica striata
600. Cerulean Warbler Dendroica cerulea
601. Black-and-white Warbler Mniotitla varia
602. Black-throated Green-Warbler Dendroica virens
603. American Redstart Setophaga ruticilla
604. Northern Waterthrush Seiurus noveboracensis
605. Mourning Warbler Oporornis philadelphia
606. Slate-throated Redstart Myioborus miniatus ballux
607. Tepui Redstart Myioborus castaneocapillus castaneocapillus
608. White-fronted Redstart Myioborus albifrons
609. Russet-crowned Warbler Basileuterus coronatus regulus
610. Golden-crowned Warbler Basileuterus culicivorus cabanisi
611. Three-striped Warbler Basileuterus tristriatus besseri
612. Neotropical River Warbler Basileuterus rivularis meesoleuca
613. Black-crested Warbler Basileuterus nigrocristatus
614. Citrine Warbler Basileuterus luteoviridis
615. Flavescent Warbler Basileuterus flaveolus
616. Masked Yellowthroat Geothlypis aequinoctialis aequinoctialis
617. Golden Warbler Dendroica petechia cienagae
618. Prothonotary Warbler Protonotaria citrea
619. Worm-eating Warbler Helmitheros vermivorus
620. Bananaquit Coereba flaveola
621. Blue-backed Conebill Conirostrum sitticolor intermedium
622. Capped Conebill Conirostrum albifrons cyanonotum
623. Bicolored Conebill Conirostrum bicolor bicolor
624. Chestnut-vented Conebill Conirostrum speciosum amazonum
625. Magpie Tanager Cissopsis leveriana leveriana
626. Common Bush-Tanager Chlorospingus ophthalamicus jacqueti
627. Superciliaried Hemispingus Hemispingus superciliaris chrysophrys
628. Oleaginous Hemispingus Hemispingus frontalis
629. Guira Tanager Hemithraupis guira nigrigula
630. Yellow-backed Tanager Hemithrauplis flavicollis aurigularis
631. Hooded Tanager Nemosia pileata hypoleuca
632. Olive-backed Tanager Mitrospingus oleagineus obscuripectus
633. Grey-headed Tanager Eucometis penicillata cristata
634. Flame-crested Tanager Tachyphonus cristatus intercedens
635. White-shouldered Tanager Tachyphonus luctuosus luctuosus
636. White-lined Tanager Tachyphonus rufus
637. Red-shouldered Tanager Tachyphonus phoenicius
638. Hepatic Tanager Piranga flava faceta
639. Summer Tanager Piranga rubra rubra
640. White-winged Tanager Piranga leucoptera venezuelae
641. Crimson-backed Tanager Ramphocelus dimidiatus dimidiatus
642. Silver-beaked Tanager Ramphocelus carbo venezuellensis
643. Blue-grey Tanager Thraupis epsicopus
644. Glaucous Tanager Thraupis glaucocolpa
645. Blue-capped Tanager Thraupis cyanocephala
646. Palm Tanager Thraupis palmarum melanoptera
647. Lacrimose Mountain-Tanager Anisognathus lacrymosus melanops
648. Blue-winged Mountain-Tanager Anisognathus somptuosus venezuelanus
649. Fawn-breasted Tanager Pipraeidea melanonota venezuelensis
650. Buff-breasted Mountain-Tanager Dubusia taeniata taeniata
651. Plumbeous Euphonia Euphonia plumbea
652. Trinidad Euphonia Euphonia trinitatis
653. Violaceous Euphonia Euphonia violacea rodwayi
654. Thick-billed Euphonia Euphonia laniirostris crassirostris
655. Golden-rumped Euphonia Euphonia cyanocephala intermedia
656. White-wented Euphonia Euphonia minuta minuta
657. Orange-bellied Euphonia Euphonia xanthogaster
Euphonia xanthogaster brevirostris
658. Purple-throated Euphonia Euphonia chlorotica
659. Blue-naped Chlorophonia Chlorophonia cyanea longipennis
660. Chesnut-breasted Chlorophonia Chlorophonia pyrrhophrys
661. Turquoise Tanger Tangara mexicana media
662. Paradise Tanager Tangara chilensis coelicolor
663. Golden Tanager Tangara arthus arthus
664. Saffron-crowned Tanager Tangara xanthocephala venusta
665. Yellow-bellied Tanager Tangara xanthogastra xanthogastra
666. Spotted Tanager Tangara punctata punctata
667. Speckled Tanager Tangara guttata chrysophrys
668. Bay-headed Tanager Tangara gyrola gyrola
Tangara gyrola toddi
669. Burnished-buff Tanager Tangara cayana cayana
670. Blue-necked Tanager Tangara cyanicollis hannahiae
671. Masked Tanager Tangara nigrocincta
672. Beryl-spangled Tanager Tangara nigroviridis cyanescens
673. Blue-and-black Tanager Tangara vassorii vassorii
674. Black-capped Tanager Tangara heinei
675. Black-headed Tanager Tangara cyanoptera cyanoptera
676. Opal-rumped Tanager Tangara velia iridina
677. Swallow Tanager Tersina viridis occidentalis
678. Red-crowned Ant-Tanager Habia rubica crissalis
679. Black-faced Dacnis Dacnis lineata lineata
680. Blue Dacnis Dacnis cayana cayana
681. Green Honeycreeper Chlorophanes spiza subtropicalis
682. Short-billed Honeycreeper Cyanerpes nitidus
683. Purple Honeycreeper Cyanerpes caeruleus microrhynchus
684. Red-legged Honeycreeper Cyanerpes cyaneus eximius
685. White-sided Flowerpiercer Diglossa albilatera albilatera
686. Merida Flowerpiercer Diglossa glariosa
687. Glossy Flowerpiercer Diglossa lafresnayii lafresnayii
688. Masked Flowerpiercer Diglossopsis cyanea cyanea
689. Bluish Flowerpiercer Diglossopsis caerulescens saturata
690. Plumbeous Sierra-Finch Phrygilus unicolor nivarius
691. Slaty Finch Haplospiza rustica rustica
692. Blue-black Grassquit Volatinia jacarina splendens
693. Grey Seedeater Sporophila intermedia intermedia
694. Plumbeus Seedeater Sporophila plumbea whiteleyana
695. Yellow-bellied Seedeater Sporophila nigricollis nigricollis
696. Ruddy-breasted Seedeater Sporophila minuta minuta
697. Plain-coloured Seedeater Catamenia inornata minor
698. Paramo Seedeater Catamenia homochroa duncani
699. Black-faced Grassquit Tiaris bicolor omissa
700. Sooty Grassquit Tiaris fuliginosa
701. Dull-colored Grassquit Tiaris obscura haplochroma
702. Saffron Finch Sicalis flaveola flaveola
703. Orange-fronted Yellow-Finch Sicalis columbiana columbiana
704. Wedge-tailed Grass-Finch Emberizoides herbicola spphenurus
705. Red-capped Cardinal Paroaria gularis
706. Moustached Brush-Finch Atlapetes albofrenatus meridae
707. Slaty Brush-Finch Atlapetes schistaceus castaneifrons
708. Ochre-breasted Brush-Finch Atlapetes semirufus denisei
709. Chestnut-capped Brush-Finch Buarremon brunneinucha frontalis
710. Pectoral Sparrow Arremon taciturnus
711. Rufous-collared Sparrow Zonotrichia capensis venezuelae
712. Streaked Saltator Saltator albicollis perstriatus
713. Greyish Saltator Saltator coerulescens brewsteri
714. Buff-throated Saltator Saltator maximus maximus
715. Orinocan Saltator Saltator orenocensis orenocensis
716. Yellow-green Grosbeak Caryothraustes canadensis canadensis
717. Rose-breasted Grosbeak Phaeucticus ludovicanus
718. Black-backed Grosbeak Pheucticus aureoventris meridensis
719. Blue-black Grosbeak Cyanocomposa cyanoides cyanoides
720. Dicksissel Spiza americana
721. Andean Siskin Carduelis apinescens apinescens
722. Yellow-bellied Siskin Carduelis xanthogastra xanthogastra
723. Lesser Goldfinch Carduelis psaltria columbiana
724. Yellow-browed Sparrow Ammodromus aurifrons apurensis
725. Páramo Pipit Anthus bogotensis
726. Yellowis Pipit Anthus lutescens lutescens
727. Stripe-fronted Yellow-Finch Sicalis citrina browni
728. Grassland Yellow-Finch Sicalis luteola luteola
729. Lesser Seed-Finch Oryzoborus angolensis angolensis
730. Great-billed Seed-Finch Oryzoborus maximiliani magnirostris
731. Yellow-hooded Blackbird Agelaius icterocephalus icterocephalus
732. Red-breasted Blackbird Leistes militaris
733. Eastern Meadowlark Sturnella magna
734. Carib Grackle Quiscalus lugubris lugubris
735. Shiny Cowbird Molothrus bonariensis venezuelensis
736. Giant Cowbird Scaphidura oryzivora oryzivora
737. Yellow-tailed Oriole Icterus mesomelas carrikeri
738. Yellow-backed Oriole Icterus chrysater giraudii
739. Yellow Oriole Icterus nigrogularis nigrogularis
740. Orange-crowned Oriole Icterus auricapillus
741. Venezuelan Troupial Icterus icterus ridgwayi
742. Moriche Oriole Icterus chrysocephalus
743. Golden-tufted Grackle Macroagelaius imthurni
744. Yellow-rumped Cacique Cacicus cela cela
745. Red-rumped Cacique Cacicus haemorrhous haemorrhous
746. Subtropical Cacique Cacicus uropygialis
747. Yellow-billed Cacique Amblycerus holosericeus australis
748. Crested Oropendola Psarocolius decumanus decumanus
749. Green Oropendola Psarocolius viridis
750. Russet-backed Oropendola Psarocolius angustifrons oleagineus
751. Oriole Blackbird Gymnomystax mexicanus

TOP 10 for the trip:
1. Crested Quezal
2. Black-mandible Toucan
3. Harpy Eagle
Handsome Fruiteater
5. Guianan Cock- of the Rock
6. Scarlet-horned Manakin
7. Capuchinbird
Crimson-mantled Woodpecker
9. Green-tailed Jacamar
10. Magnificent Frigatebird


Harpy Eagle

Pied Plover

Hoatzin

Russet-throated Puffbird

Great Potoo
Fórum
Milyen madarat láttam?
Matematikailag minden lehetséges, ugyanakkor nem a...
Ma, 11:06 - dr. Magyar Gábor
Magyarországi terepi hírek
Köszi Marci! K.
2019.07.20. 10:07 - Szalai Kornél
Apróhirdetések
Sziasztok! Eladósorba került Canon fényképező...
2019.07.10. 20:09 - Szabó Máté
Szavazás
Jelenleg nincs érvényes szavazási lehetőség Tovább »
Hírek, felhívások
Terepmadarász Találkozó 2019
2019.06.27.
Az idei Terepmadarász Találkozót és MadarászFutamot a Fertő vidéken tartjuk szeptember 5-8.... Tovább »
Beszámolók
Borneó (Sabah) és két nap Maláj-félsziget
2019.04.26.
Borneó (Sabah) és két nap Maláj-félsziget 2018.07.27-08.12 Résztvevők Dr. Steiner Attila,... Tovább »
Galériák
Sárgarigó
Oriolus oriolus
2019. június 23.
 
Házi veréb
Passer domesticus
2019. június 18.
 
Kakukk
Cuculus canorus
2019. július 18.
 
1 % - amivel idén is támogatni tudod a birding.hu-t
 
© 2010 www.birding.hu Pest Környéki Madarász Kör
FőoldalInfóMegfigyelésekGalériákFajlistákMME NomenclatorRegisztráció